Президент НАН України Анатолій Загородній опинився в центрі скандалу через елітну нерухомість

Президент НАН України Анатолій Загородній опинився в центрі скандалу через елітну нерухомість

Президент Національної академії наук України Анатолій Загородній став фігурантом гучного корупційного скандалу, пов’язаного з незадекларованою елітною нерухомістю.

🔎 Що виявили?
З’ясувалося, що у своїй декларації Загородній «забув» вказати квартиру площею 86 кв. м у житловому комплексі "Кришталеві джерела", розташованому в престижному районі поблизу Феофанії.

💰 Ринкова вартість нерухомості
Квартири в цьому комплексі коштують від 3 млн грн, але реальна ціна може бути значно вищою, враховуючи розташування та рівень забудови.

🏗 Зв’язок із забудовником KSM-Group
Ще один цікавий факт: забудовником комплексу є компанія KSM-Group Сергія Копистири, яка має неоднозначну репутацію.

Чому це важливо?
Ця компанія протягом багатьох років забудовує землі, що належать НАН України. Тепер стає очевидно, чому Академія так легко розпоряджається своїми земельними ділянками – цілком ймовірно, що її керівництво отримує елітне житло в обмін на сприяння забудові.

Що далі?
Ця історія ставить під сумнів прозорість управління активами НАН України та вказує на можливий конфлікт інтересів. Враховуючи, що Академія фінансується з держбюджету, антикорупційні органи мають ретельно перевірити цей випадок.

Сервісний центр МВС під прицілом корупційного скандалу: «схеми» Сергія Петрова та закупівлі без конкурентів

🔎 Гучний корупційний скандал розгорівся довкола діяльності голови регіонального обласного сервісного центру МВС у Київській та Чернігівській областях Сергія Петрова.

🔴🍁 Корупція в ДМС: Як ексзаступник Дмитро Петров заробив 1,5 млн доларів на нелегалах і потрапив в Офіс Генпрокурора

💰 1,5 мільйона доларів – саме стільки, за даними джерел, заробив Дмитро Петров, перебуваючи на посаді заступника начальника ДМС Києва та області.

⚖️ Корупція без наслідків: Колишню директорку «Укрмедпроєктбуду» звільнили від відповідальності за розкрадання 30 млн грн

У 2023 році Вищий антикорупційний суд (ВАКС) визнав Ірину Коваль винною у розкраданні бюджетних коштів, засудивши її до 5 років ув’язнення.